"Ismerjük meg Indiát!" sorozat: Amrita Sher-Gil öröksége

01/30

2026. január 30. 18:00 - 19:00

01/30

2026. január 30. 18:00 - 19:00


Kedves India-barátok!

A budapesti Amrita Sher-Gil Kulturális Központ (ASCC) „Ismerjük meg Indiát!” címmel indított  programsorozatot októberben, amelynek keretében előadásokat, vitaesteket szervezünk.

A programsorozat sokféle területet ölel fel: az indológia, a hindí és a szanszkrit nyelv, a jóga, az ájurvéda, a védák és az upanisadok, az indiai kultúra és a hagyományok, az indiai örökség, az indiai konyha, az indiai öltözék, az indiai film, az indiai klasszikus/néptánc és zene, irodalom, indiai művészet és építészet, indiai spirituális vezetők és más, Indiával kapcsolatos témakörök – ezekről beszélgetünk a meghívott előadókkal.

A sorozat következő programja 2026. január 30-án, pénteken este 18:00-kor lesz az Amrita Sher-Gil Kulturális Központban, az Indiai Nagykövetségen (1025 Budapest, Búzavirág u. 14.).

TémaAmrita Sher-Gil öröksége

A program Amrita Sher-Gil születésének évfordulóját ünnepli.

A rendezvény részletei:

Előadók:

• Bagi Judit, orientalista, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum munkatársa
• Dávid Krisztina, indológus, Eötvös Loránd Tudományegyetem

Az előadás magyar nyelvű.

Helyszín: Amrita Sher-Gil Kulturális Központ, Indiai Nagykövetség (1025 Budapest, Búzavirág u. 14.)

Az ASCC igazgatója, Dr. Mukesh Kumar Srivastava tisztelettel meghívja Önt és családtagjait a fent említett eseményre. Nagyon örülnénk, ha csatlakozna hozzánk az eseményen. 

Várjuk mielőbbi szíves visszajelzését a program.budapest@mea.gov.in email címen.