"Ismerjük meg Indiát!" sorozat: Amrita Sher-Gil öröksége
2026. január 30. 18:00 - 19:00
2026. január 30. 18:00 - 19:00
Kedves India-barátok!
A budapesti Amrita Sher-Gil Kulturális Központ (ASCC) „Ismerjük meg Indiát!” címmel indított programsorozatot októberben, amelynek keretében előadásokat, vitaesteket szervezünk.
A programsorozat sokféle területet ölel fel: az indológia, a hindí és a szanszkrit nyelv, a jóga, az ájurvéda, a védák és az upanisadok, az indiai kultúra és a hagyományok, az indiai örökség, az indiai konyha, az indiai öltözék, az indiai film, az indiai klasszikus/néptánc és zene, irodalom, indiai művészet és építészet, indiai spirituális vezetők és más, Indiával kapcsolatos témakörök – ezekről beszélgetünk a meghívott előadókkal.
A sorozat következő programja 2026. január 30-án, pénteken este 18:00-kor lesz az Amrita Sher-Gil Kulturális Központban, az Indiai Nagykövetségen (1025 Budapest, Búzavirág u. 14.).
Téma: Amrita Sher-Gil öröksége
A program Amrita Sher-Gil születésének évfordulóját ünnepli.
A rendezvény részletei:
Előadók:
• Bagi Judit, orientalista, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum munkatársa
• Dávid Krisztina, indológus, Eötvös Loránd Tudományegyetem
Az előadás magyar nyelvű.
Helyszín: Amrita Sher-Gil Kulturális Központ, Indiai Nagykövetség (1025 Budapest, Búzavirág u. 14.)
Az ASCC igazgatója, Dr. Mukesh Kumar Srivastava tisztelettel meghívja Önt és családtagjait a fent említett eseményre. Nagyon örülnénk, ha csatlakozna hozzánk az eseményen.
Várjuk mielőbbi szíves visszajelzését a program.budapest@mea.gov.in